Näomaalingute õpetused: Kaelkirjak

"Hea Laps", 04.2010.

Näomaalinguid on juba piisavalt tehtud, nii et vahelduseks suuname oma pilgud nendele osavatele kätele, mille abil kogu see kunst valmib.

Käemaalingute ajalugu ulatub aega, mil inimesed avastasid taimede pigmendi ning hakkasid seda teadlikult nahale kandma. Üheks parimaks maalingute tegemise taimeks peetakse hennat, mis on kuumas kliimas kasvav 2-6 meetri kõrgune õistaim.

Euroopas tehakse sellega ajutisi tätoveeringuid, mis püsivad kehal umbes kümme päeva, ent Indias on hennamaalingud levinud kui üks peamisi keha kaunistamisviise. India naised ehivad ennast hennaga igaks pidupäevaks.

Mina seekord hennamaalingut ei tee, kuna peaksin siis kümme päeva ootama, enne kui saan mõne uue maalingu teha. Selle asemel teen hoopis looma, kes võib vabalt hennataime kohata – siit tuleb kuumamaa loom kaelkirjak.

Kõigepealt on vaja valmistada kaelkirjaku silm. Selleks sobib kõik, mis on heledat värvi ja ümmargune, näiteks ping-pongi pall või savist kuulike või plastiliinist pallike. Mina voolisingi silma plastiliinist ning tegin talle ka sinisest plastiliinist silmaiirise.

Võta pintsel ja punane värv ning tee kaelkirjakule laigud, nii et jätad nimetis- ja väikese sõrme värvimata – neist saavad „sarved“. Pane tähele, et laigud muutuvad sõrmede juures väiksemaks.

Võta kollane värv ja pintsel ning värvi ära laikude vaheline ala, jättes jällegi „sarved“ värvimata.

Võta must värv ja värvi ära nimetis- ja väike sõrm ehk sarved ja küünepealsed.

Võta roosa värv ja värvi ära pöidla ja kahe keskmise sõrme otsad, et kaelkirjak saaks endale nina.

Nüüd võivad kaelkirjakud hennataime otsima minna. :)

`