Näomaalingute õpetused: Kitsetall

"Hea Laps", 06.2012.

Juuni on käes ning väsitav kooliaasta on lõpuks ometi läbi. Loodus õitseb ning ilm on mõnusalt soe. See on ideaalne kuu, et minna õue mängima, kolada metsas ja jalutada niitudel.

Kui metsas vaikselt kõndida, võid kohata palju erinevaid loomi – kaasa arvatud metskitse tallesid. Talled sündisid juba mai lõpus ning praegu tatsavad nad juba rõõmsalt ringi. Selleks, et neid väiksed tähnilisi vähem ehmatada, võid ennast nende sarnaseks maalida. Pead ainult ettevaatlik olema, et metskitse ema sind oma poegadega segi ei ajaks.

Võta švamm ja pruun värv ning tupsuta värvi peale, alustades otsaesiselt. Kui sul spetsiaalseid käsnu ei ole, võid kasutada ka puhast nõude pesemiseks mõeldud švammi – seekord tegin ka mina nii. Alustades tööd lauba pealt, jääb paksem värvikiht sinna. Põskede poole liikudes jääb värvi vähemaks ja nii saad hajuva tulemuse.

Tee pintsel valge värviga kokku ja maali silmade ümbrus. Puhta švammiga tupsutades võid kulmude juures valget värvi natuke hajutada.

Võta peenem pintsel ja valge värv ning tee kitsele tähnid. Tõmba üks triip ka ninale ning hajuta seda švammiga tupsutades.

Loputa pintsel ja hõõru musta värviga kokku. Sellega maali ninaots ning tee silmalaugudele lainerijoon. Püüa see joon teha nii, et välimine nurk läheb üles. Kitsetüdrukutel sarvi küll ei kasva, aga plikad ehivad end tihti võõraste sulgedega ;)

`