Näomaalingute õpetused: Must veemadu

"Hea Laps", 03.2013.

Aasias on küll suuremad pidustused juba möödas, aga juttu jätkub terveks tulevaks aastaks. Nimelt algas 10. veebruaril Hiina kalendri järgi mao – täpsemalt musta veemao – aasta. Hiina horoskoobis sümboliseerib must veemadu mõistlikkust, tarkust, tahet ja tegutsemishimu.

Just tegutsemisega peab mao juuresolekul ettevaatlik olema, sest madu kipub otsuseid tegema kiiresti ja sinuga aru pidamata.

Võta peenike pintsel ja must värv ning märgi ära mao silma koht.

Tee švamm niiskeks, hõõru musta värviga kokku ning tupsuta üle terve käe, jättes vaid silma koha värvimata.

Peenikese pintsli ja musta värviga tee üle silma piirjoon, et see oleks konkreetsem. Silma keskele tee must täpp ning silma iirise värvideks vali kollast, sinist vms. Lisa valgega ka säratäpp, et silm muutuks elavaks.

Sellise mustriga madu küll päriselt olemas ei ole, aga minu arust võiks üks must veemadu just selline välja näha. Mustri tegemiseks kasutasin kangapoest saadud pitsi. Siin võiks paluda kellegi appi, kes hoiab pintsi ilusti käe vastas. Kui pits on fikseeritud, tuleb švammiga värvi pitsi peale vajutada. Selleks, et saada erinevaid värvivarjundeid, võta suur kohev pintsel ning tupsuta (pintslit liigutamata!) mõnda kohta teist värvi lauvärve. Muidugi võib pintsli ja lauvärvi asemel tupsutada ka švammi ja mõne teise näomaalinguvärviga. Kui värv on läbi pitsi peale kantud, eemalda see ettevaatlikult – nii, et kuivamata värv laiali ei läheks.

Valmis! Must veemadu võib oma seiklustega algust teha.

`