Näomaalingute õpetused: Haikala

"Hea Laps", 11.2014.

Sukeldujad, kes uurivad veealust maailma, teavad rääkida, et haid on väga ilusad kalad. Neil on voolujooneline keha, mille liigutused on ülimalt paindlikud ning täpsed. Haid võiksid olla väga head tantsijad, kui nende päevi ei täidaks toidu otsimine. Kuigi tantsuõpetajad pole nende hulgast veel endale õpilasi leidnud, on inseneride jaoks haid väga põnevaks õppematerjaliks. Näiteks on teatud liiki haide keha olnud inspiratsiooniks kaubalennukite tiibade ehitamisel.

Valdavalt seostuvad haidega õudusfilmid, kus nende kaunis graatsiline liikumine on üles filmitud nii, et keegi neil hammaste vahel siputab. Ja tõesti, hambaid on neil palju. Nimelt ilutseb kahes reas 400 nõelteravat „kikut“ ja nende kulumisel kasvavad asemele uued.

Austraalia pärlipüüdjaid hai hambad siiski ei hirmuta, sest siis, kui inimene ei liiguta, ujub hai tavaliselt rahulikult mööda. Teine lugu on siis, kui hai tunneb vere lõhna. Haide haistmine on nii hea, et piisab ainult kriimustusest, et jääda ilma oma elust ja pärlitest.

Võta peenike pintsel ja must värv ning tee piirjooned, et värvimine oleks lihtsam.

Võta laiem pintsel ja hall värv ning värvi pool hai kehast halliks. Et saada ilusat hajutust, võid värvitud osa švammiga üle tupsutada. Selle pärast, et värv läheb piirjoontest üle, ei maksa muretseda. Niiske salvrätiga (näiteks beebidele mõeldud niiske lapiga) saad selle kergelt eemaldada.

Kasutades valget värvi, korda sama, mis sai tehtud halliga. Selleks, et üleminek hallilt valgele oleks ilus ja sujuv, pead kahte värvi korda mööda üksteise peale tupsutama.

Kasuta jällegi peenikest pintslit ja musta värvi, et teha üle piirjooned ja luua haikalale näo jooned.

Valge värviga tee teravad hambad. Haile sobib hästi ka natuke sädelust.

`