Näomaalingute õpetused: Vastlakukkel

"Hea Laps", 02.2010.

Oled kindlasti juba sadu kordi kuulnud, et heal lapsel mitu nime. Ka veebruaril on mitu nime ja minu ebaloogiline loogika ütleb, et sellel kuul sündinud lapsed on samuti head, kuna nad on sündinud kuul, mida hüütakse mitut moodi.

Kõige levinum neist on küünlakuu, palju teatakse ka vastlakuu nimetust. Ent aasta teist kuud kutsutakse ka hundikuuks, kassikuuks ja nii imelik kui see ka poleks, pudrusöömise kuuks.

Hunte ja kasse jõuame me veel maalida küll, nii et seekord pühendame näolapi vastlakuklile. Öeldakse ju, et oled see, mida sööd ja vastlakukleid sööme me veebruaris kohe kindlasti.

Võta pintsel ja heledam värv ning joonista piirjooned

Võta pintsel ja valge värv ning värvi ära pooled vahukoore triibud. Ülejäänud triibud värvi halliks. Nii jääb üks pool heledam ja teine tumedam. Nagu valgus ja vari.

Võta niiske švamm ja beež värv ning täida kukli osa. Võta ka tumedamat värvi ning tee sellega kukli servad ning vahukoore alune vari, et kukkel muutuks ruumiliseks.

Korda eelmises punktis kirjeldatut, seekord aga kukli „kaanega“.

Nüüd võta švamm ja must värv ning kata sellega taust. Nii tuleb kukkel paremini esile.

Kui näoga on kõik valmis, võtame ette käed ja teeme väikse silmapette. Kõigepealt aseta sõbra käsi näole. Nüüd unusta ära, et ta käsi näol on ja joonista kuklit edasi (nagu joonistaksid üle paberi serva). Et tulemus oleks huvitavam, tee käele väike hammustus. Nii jääb mulje, et kuklist on tükike võetud. Kui aga käsi näolt ära võtta, on kukkel jälle terve.

`