Näomaalingute õpetused: Sandaalid

"Hea Laps", 09.2013.

Selleks aastaks on küll suvi ja puhkus läbi, kuid alanud on uus ja tore kooliaasta oma uute väljakutsete ja katsumustega.

Kindlasti pidasid suvel ema-isaga nii mõnegi stiilitunnetuse madina maha. Usun, et valdavalt oli võitjaks ikka see, kes riideid ja jalavarje ostmas käib. Eriti kipuvad need lahkhelid tekkima, kui hinnasildid on üleöö suureks kasvanud ja jalatsite väljanägemine pole sellest grammivõrtki halvemaks läinud.

Paraku tuleb sellistes olukordades vanemate sõna kuulata ja jääda ootama aega, mil unistuste papud ise osta saad. Või, teise võimalusena, kasutada oma ettekujutusvõimet, natuke värvi ja minu jagatud näpunäiteid.

Edaspidi jäävad jalatsite teemal vaidlused ära, sest sinul on kenad jalavarjud ja vanemate rahakott puutumata jäänud!

Võta peenike pintsel ja must värv ning joonista ette piirjooned, mida hakkad pärast värvima.

Jätka sama, mida tegid eelmises punktis.

Võta laiem pintsel ja täida musta värviga piirjoonte vaheline ala.

Tee švamm kokku halli värviga ja tupsuta seda õrnalt kohtadele, mis peavad olema visuaalselt natuke kõrgemal. Näiteks rihmade üleminekukohad. Peenikese pintsli ja halli värviga tee rihmade äärde mõned jooned, mis jätavad õmbluste mulje.

Loputa peenike pintsel ja joonista pruunika või beeži värviga vajalikud kujundid. Siinkohal on isegi parem, kui oled natuke lohakas, sest siis jääb tulemus loomulikum.

Lisa sama pintsliga kujunditele veidi valgeid laike. See jätab läikiva pinna mulje.

Selleks, et maaling muutuks ruumiliseks ja tuleks justkui kehast eemale, on vaja kasutada varju. Tegelikult heidavad kõik asjad varju, aga tihti seda ei märgata. Vari tee pruuni värviga. Ära aga pinslit väga märjaks tee, sest vari peab jääma läbikumav.

Nonii, võib vist jalutama minna!

`