Näomaalingute õpetused: Riidepits šabloonina

"Hea Laps", 03.2011.

Šabloon on kujund, mille abiga saab luua palju samasuguseid pildikesi. Šablooniks võib kasutada kõike käepärast, mida kodus leidub, näiteks huvitava kujuga joonlauda, augulist riiet, värvitopse või isegi oma kätt.

Valmis šabloone saab osta ka kunstitarvete poest, ent toredam on neid hoopistükis ise meisterdada. Selleks on vaja paberit, kääre ja ideed, millist kujundit soovid.

Kui näiteks mitu sõpra tahavad oma näole samasugust lille, siis võib lille kujutise paberist välja lõigata. Selle sisu värvides saavadki kõik soovijad täpselt samasuguse lille. Kusjuures see on mitu korda kiirem, kui kõigile eraldi lille joonistamine.

Mina kasutasin selliseid riidepitse.

Vali omale šablooni kujutis. Mina kasutasin riidepitsi, mille ostsin kangapoest. Nüüd aseta pits näole ja tupsuta värvise švammiga terve pits kokku. Kui riide ära võtad, jääb näole pitsi kujutis.

Võta švamm või pintsel ja tee kokku mõne teise värviga. Kasutades näol jällegi pitsi, täida selle vahed värviga.

Edasine on juba vaba fantaasia, kuidas pitsist saadud maalingut kujundada. Mina võtsin pintsli ja kollase värvi ning rõhutasin mõningaid jooni.

Viimane samm on sädelus ja sära, mis teevad maalingu veel ilusamaks. Litreid saab kleepida huuleläikega, kreemiga või vaseliiniga. Kui tahad, et litrid kõvemini kinni jääks, on ideaalseks kleepaineks munavalge.

Ongi valmis!

`