Näomaalingute õpetused: Portreemaal

"Hea Laps", 09.2010.

Ma arvan, et meis kõigis on natuke edevust, mis kutsub kaamera ette poseerima. Paljudes leidub ka sellist visadust, mis hoiab tundide viisi paigal ning lubab kunstnikul portreed maalida.

Me kõik oleme valmis vähemalt kord elus kannatlikult paigal istuma, et soovitud maali saada. Tihemini seisame aga olukorra ees, kui oleme juba tundide viisi istunud ja valmis olnud, ent pole kunstnikke, kes pintsleid kulutaks.

Nüüd leidsin aga mooduse, kuidas selline situatsioon kiiresti ja huvitavalt lahendada. Kusjuures portreelise sarnasuse ja proportsioonide õigsuse võin garanteerida. Mõnusat pintseldamist!

 

Kõigepealt vali kolm tooni. Keskmiseks tooniks vali naha värv, lisaks võta üks toon nahast heledam ja teine nahast tumedam.

Võta heledam värv ja pintsel ning värvi laigukestena näo kõrgemad pinnad: nina, sarnad, kulmuluu, lõuaots. Kõikide kuju ja suuruse juures võta aluseks modelli nägu.

Võta keskmist tooni värv ja pintselda üle kogu nägu, välja arvatud heledad kohad.

Võta tumedam toon ja värvi laigukestena näo madalamad pinnad ning kortsude kohad: nina küljed, silmade sisemised nurgad, põsesarna lohud, alumise huule alune jne.

Värvi tumeda tooniga ka kulmud, et portree oleks usutavam. Punase värviga tee huuled. Modelleerimiseks võid kasutada ka heledamat ja tumedamat punast.

Kui sa enam midagi lisada ei taha, vali modellile taust ja tee pilt. Kui sul on kodus mõni tühi pildiraam, võib seda juba pildistamise ajal käes hoida. Kui pildiraami pole, saad selle hiljem arvuti abil peale „kleepida“.

`