Näomaalingute õpetused: Portree pliiatsiga

"Hea Laps", 02.2014.

Ilmselt on kõik Hea Lapse lugejad vähemal või rohkemal määral mustkunsti huvilised.

Kui aga mustkunstilood pole mingil kummalisel põhjusel piisavalt huvi pakkunud, siis mõistatuse nurk on seda kindlasti teinud. Kellele ei meeldiks mõttejõuga murda lahti salasõnu, närida läbi rasketest ülesannetest ja tabada ära silmapetteid.

Kogu seda põnevat ja maagilist maailma on teiega lahkesti jaganud tulihingeline mustkunstihuvline Ande. Põhjus, miks just selles numbris temast juttu teen – ja sealjuures ka teda modellina kasutan – on lihtne: nimelt sai sel aastal täis 10 aastat tema esimesest maagilisest jutunurgast Hea Lapse ajakirjas.

Selle sündmuse puhul kasutasin Ande peal optilist illusiooni, mida võib lahendada mitmeti, sõltuvalt joonistamise stiilist.

Võta švamm ja valge värv. Niisuta värvi ja hõõru švamm sellega kokku. Kata nägu tervenisti valge värviga.

Võta švamm ja must värv ning värvi sama moodi juuksed. Võid kasutada ka mõnda teist värvi, aga suurema kontrastiga on kergem illusioone tekitada. Seepärast kasutasin mina musta.

Võta peenike pintsel ja mõni meelepärane värv ning hakka triibutama neid kohti, kuhu peaks langema vari.

Kasuta sama pintslit, aga mõnda teist värvi ja jätka triipude lisamist. Lähene sellele nii, nagu varjutaksid joonistust.

Võta must värv ja triibuta kõik varju kohad üle.

Jätka joonekeste tegemist ning lisa ka piirjooned kõrvale, suule, ninale ja lõuajoonele. Samuti ära unusta joonistada kulmu ja teha näo keskele joon, mis eraldab näo taustast.

`