Näomaalingute õpetused: Päevitajad

"Hea Laps", 11.2013.

Mardipäev hakkab oma algupäraseid traditsioone natuke kaotama. Enam ei visata viljaõnne soovimse ajal põrandale viljateri või herneid. Veel harvem käiakse marti jooksmas kogu perega. See ei tähenda muidugi, et midagi viltu oleks – eks aja ja inimestega koos muutu kombedki.

Minule meenub, et marti joostes sai alati lauldud sissepalumislaulu: „Laske sisse mardisandid, marti-marti, Mardi varbad külmetavad, marti-marti...“

Lapsena mõtlesin, et mida me luiskame – jalad on ju soojas sokis ning sokk omakorda sooja saapa sees.

Kui aga üle lume pole vaja minna, siis naabritele võiks ju küll vahva nalja teha ja näidata, et varbad ka päriselt külmetavad. Loomulikult pead vaatama, et külm neid päris ära ei võtaks, aga kindlasti jagatakse sellise tembu eest lahkelt maiustusi.

Muidugi mõista võib seda kõike teha ka enda lõbustamiseks!

Võta peenike pintsel ja heledam värv (näiteks kollane või beež) ja tee sellega piirjooned. Peaasi, et saaksid ise aru, kuhu tulevad mehikesed ja kuhu taust.

Värvi ära taust. Kitsamad kohad saad teha selle sama peenikese pintsliga, suuremal alal võid kasutada švammi või laiemat pintslit.

Kasuta erinevaid pruune toone ja värvi ära kehad. Kui sul pruuni värvi ei ole, saad selle vastandvärvide segamisel – punane ja roheline, sinine ja oranž või kollane ja lilla. Lisa juurde ka valget värvi, kui tahad saada heledamat tooni.

Kasuta taaskord väikest pintslit ja erinevaid endale meelepäraseid toone ning värvi meestele püksikesed jalga.

Loputa pintsel ja võta must värv, et saaksid teha piirjooned. See, millised ilmed meestele lood, sõltub täiesti sinu fantaasiast.

Kasuta erinevaid värve, et püksid lõbusamaks muutuks ning lisa natuke punast ka päevitunud nägudele.

Heihopsti! Jalatõsted võivad alata.

`