Näomaalingute õpetused: 03. Vajalikud vahendid

"Hea Laps", 04.2014.

Juba ligi 7 aastat olen iga kuu ette vuristanud, mis värvi kasutada, kas võtta kätte švamm või pintsel ning missuguses järjekorras värv näole kanda. Selles numbris toon sinuni väga olulise telgitaguse – nimelt näitan erinevaid vahendeid, mida üldse näomaalimise juures vaja läheb ja lisan juurde mõne nipi, mis aitab väikse modelliga toime tulla.

Vahelduseks oleks ju tore võtta ette väiksem õde või vend ja hoopis talle pilt põsele joonistada. Selliseks ettevõtmiseks oleks aga hea korralik ettevalmistus. Kindlasti tuleb enne pintseldamisega hoogu sattumist ka emalt-isalt luba küsida.

Vajalikud vahendid: modell, pildiraamat, veetops, švammid, pintslid, peegel, niisked lapid, kuivad salvrätid, värvid, särad ja vatitikud.

Švammid – selleks on grimmivahendeid müüvates poodides olemas spetsiaalsed näomaalingu švammid. Need on sellised ümmargused ja pehmed.

Veetops – selleks sobib ükskõik milline mugav anum, kus saab pintsleid loputada. Parem on kasutada pigem soojemat, kui külmemat vett, et modellil mugavam oleks.

Pintslid – selleks sobivad kõige paremini kunstipoe sünteetilised pintslid. Tavaliselt läheb vaja 2-3 pintslit, ühel peaks olema teravatipuline ots ja teine natuke laiem ja lamedam pintsel.

Värvid – need on spetsiaalsed veebaasil värvid, mis on mõeldud nahale ja ei tekita allergilisi reaktsioone. Snazaroo firma värve saab Vunderi kunstipoest, teisi (natuke kallemaid) värve saab grimmivahendite poodidest.

Kuivad salvrätid – esmalt on hea katta nendega lauanurk, kuhu asetad veetopsi, pintslid ja värvid. Seda ikka selleks, et lauda ei määriks. Vaja läheb neid veel švammide kuivatamiseks, kui see veetopsis niisutades liiga märjaks jäi. Kui švamm on liiga märg, jääb ka värv vesine ja voolav.

Pildiraamat – kõigepealt on seda vaja selleks, et maalitav saaks endale meelepärase pildi välja valida ja hiljem vajad seda selleks, et köita modelli tähelepanu olulisel hetkel ja vajalikus suunas.

Peegel – alati tahavad maalingu saajad näha lõpp-tulemust, et veenduda töö õigsuses. Väikest õde või venda maalides peab seda kindlasti ka vahepealsetel etappidel kasutama, et säilitada modelli tähelepanu.

Niisked lapid – need on beebi pepu puhastamiseks mõeldud lapid, aga sobivad ideaalselt maalingute maha pühkimiseks ja vahepeal käte värvist puhastamiseks.

Seep – ainult tavalise tükiseebiga (mitte vedela seebiga) saab korralikult puhtaks pesta švammid ja viimased näole jäänud värvilaigud.

`