Näomaalingute õpetused: 01. Sissejuhatus

"Hea Laps", 03.2009.

Näomaalingud said alguse juba tuhandeid aastaid tagasi. Sel ajal ei olnud muidugi spetsiaalseid näomaalingu värve, rääkimata tuubidesse ja potsikutesse pistetud kirevatest toonidest. Enamus värve saadi purustatud taimedest. Maalinguid kasutati selleks, et eristada erinevaid hõime ja tähtsamaid sündmusi.

Tänapäeval kannavad näomaalingud meelelahutuslikku eesmärki. Neid tehakse laste lõbustamiseks või enda taseme proovile panekuks.

Esmapilgul võib tunduda, et näole joonistamine ei ole keerukam kui paberile, ent tegelikult on neid kahte asja raske võrrelda. Erinevad on nii tehnika, värvid, käehoid kui ka lõuend. Näomaalinguks läheb vaja švamme, pintsleid, värve ja vett.

Kuna maalingu tegemine võtab aega, võiksid eelnevalt joonistada kavandi. Sellisel juhul oled pildi juba korra läbi joonistanud ning inimene, kelle nägu sa maalima hakkad, ei pea nii kaua paigal istuma.

Švammiga tehakse tavaliselt suuremad pinnad ja sujuvaid värvide üleminekuid. Tehnikaid on erinevaid, võib õrnalt vajutada või teha tõmbavaid liigutusi. Minu arvates saab vajutades pinna paremini ja ühtlasemalt ära katta ning ka hajutust on kergem teha. Värvide üleminekuid saab kõige paremini teha, vajutades kordamööda kahe erineva värviga švammiga.

Pintsliga saab teha teravaid ääri ja pisemaid detaile. Kindlasti lase aga alumisel värvil enne pintsli kasutamist kuivada, sest värvid segunevad väga kiiresti ja töö muutub sogaseks.

`