Näomaalingute õpetused: Viisakas nõid

"Hea Laps", 05.2014.

Volbriööst on küll mõnda aega möödas, ent iga päev üha kõrgemalt ja soojemalt paistev päike tuletab meelde, et just 1. mai, päev pärast volbriööd, oli see hetk, mil kevad saavutas talve üle lõpliku võidu.

Volbriööl toimus tõeline nõidade pidumöll. Öö läbi liikus ringi hirmutavat ja huvitavat seltskonda: küürakad nõiamoorid, šaamanid, fantastilised elukad ja igasugused salkus ning kaltsus tegelased.

Nüüd on päevad pikad ja õhtud valged ning iga nõiamoor peab jätma endast nii viisaka mulje, kui vähegi võimalik. Sedapuhku õpetan ühe viksi ja viisaka maalingu, mida võib iga posija sirge selja ja kindla meelega kanda.

Võta laiem pintsel ja lilla värv ning värvi ära pildil näidatud ala.

Otsaesisel kasuta värvi pealekandmiseks samuti laia pintslit. Ülejäänud nägu kata švammiga tupsutades. Kui kuhugi jäid eelnevast pintsli triibud näha, saad need samuti kergelt švammiga üle tupsutades ära kaotada.

Nüüd tuleb kaks värvi omavahel kokku hajutada. Seda saad teha, kui tupsutad kahte värvi ülemineku kohal kordamööda üksteise peale. Otsaesisel võib olla piisav ainult valge värvi lisamine ning lilla värv jääb selle alt lihtsalt välja kumama.

Huuled värvi seest lillaga ning ääred tee peenikese pintsli ja musta värviga. Selle sama pintsliga tee jooned ka silma ümber ja otsaesisele.

Joonista otsaette ämblik ning lisa maalingule natuke täpikesi.

Loputa pintsel ja kasuta valget värvi. Lisa vaba käega peeneid joonekesi ja täpikesi, et muuta maaling ruumilisemaks.

`