Näomaalingute õpetused: Vanamees

"Hea Laps", 01.2014.

Öeldakse, et ajad muutuvad ja inimesed muutuvad ning et aeg muudab inimesi. Inimese sisemise muutumise mõõtmine võib osutuda raskeks, ent väliste muudatustega on hoopis kergem sammu pidada.

Pealegi, mina usun, et kuigi mõttemaailm ja arusaamad asjadest ning maailmast üldiselt võivad küll muutuda, jääb inimese tuum jääb ka aja möödudes samaks. Kohati võib seda võrrelda asjadega meie ümber – nende välimus võib moesuundadest sõltuvalt küll muutuda, aga otstarve jääb ikkagi endiseks.

Väliseid muutusi on kergem märgata laste pealt, kuna nende kasv on kiire ja muutused toimuvad lühikese aja jooksul. Eriti lihtne on neid tähele panna, kui vaid ühe aastaga saab noorest vana. Nimelt tõstis mõni nädal tagasi vana-aasta väärikalt kaabut ja lahkus areenilt, jättes troonile uue, alles lapsekingades aasta.

Võta švamm ja tee kokku valge värviga, kuhu seda juurde natuke beeži. Tupsuta seda õrnalt näo kõrgematele kohtadele. Oluline on, et nägu ei muutuks klouni-valgeks, vaid saaks kerge tooni peale. Jäta silmaaugud, oimukohad ja sarna-alused värvimata.

Võta peenike pintsel ja tee kokku pruuni värviga. Esialgu tõmba triibud sinna, kuhu peab tekkima korts ning seejärel tupsuta švammiga üleminek pehmemaks. Kui tahad sujuvamat üleminekut, tupsuta tumedale pinnale natuke heledat värvi peale. Jälgi, mis suunas olen jooni hajutanud.

Et kortsu sügavust veelgi rõhutada, võta peenike pintsel ja hele värv ning tõmba mõned jooned tumedate kohtade kõrvale. Pruunide ja valgete triipudega joonista kortuskesi ka silmade välimisse nurka.

Kasuta jällegi peenikest pintslit ning halli ja musta värviga triibutades joonista kulmud. Halli värvi saad valge ja musta segamisel.

Näole saab „elu“ tuua seda säbrulise švammi ja punase värviga hästi õrnalt tupsutades. Pane puna põskedele, ninale ja otsaesisele. Sellise švammi saad siis, kui hakid/“närid“ ühe švammi ära või kasutad mõnda poorset käsna.

Samasuguse poorse käsna ja halli ning musta värviga tupsuta näole habemetüügas. Ära unusta lõuaalust.

`