Näomaalingute õpetused: Valentinipäeva printsess

"Hea Laps", 02.2012.

Peale igakuise näomaalingu õpetuse, mille leiad Hea Lapse kaante vahelt, on nüüd võimalik hankida suurem kogu, lausa üle 50 maalingu õpetuse, ka raamatupoest – värskelt ilmus minu näomaalingute raamat „Nutikad näomaalingud“. Kui sa aga ise maalima ei kipu, on see raamat suurepärane kingiidee kellelegi, kes tahab värvidega mängida või lihtsalt ilusaid pilte vaadata. Selleks, et keegi ei peaks põrsast kotis ostma, lisan siia lõigu raamatust ja kaanepildi, mis peaks raamatupoes kõikide kirjude kaante vahel äratundmisrõõmu tooma.

Kuna raamat on päris mahukas, leiab sealt pea iga teemaga seonduva maalingu. Milline maaling sobiks veebruarisse aga paremini kui sõbra- ehk valentinipäeva oma.

Eestis on valentinipäeva komme väga noor, Soome eeskujul hakati l

asteaedades ja koolides seda toredat päeva tähistama alles 1980. aastatel. Kuigi algselt oli sõbrapäev pühendatud kallimale, on saanud kombeks sel päeval kõiki lähedasi meeles pidada. Sel puhul korraldatakse laatu, saadetakse sõbrapäeva kaarte, kingitakse lilli või kleebitakse üksteisele südamekesi otsaette.

Miks mitte aga lilled ja südamed hoopis joonistada? Kerge on kallimale poest punane roos osta, aga hoopis erilisem on mõni ise maalida. Kõige toredam on veel see, et kui hästi välja ei tule, saab selle kohe maha pesta ja uuesti proovida.

Mõnes koolis riietutakse sõbrapäeva puhul üleni punasesse. Mida aga teha, kui punased püksid on väikseks jäänud? Siis tuleb tähelepanu mujale viia, näiteks toreda sõbrapäeva näomaalinguga. Võid selle maalida ise või paluda sõbra appi. Sellise maalinguga ei märka keegi, et sul on sõbrapäeval jalas hoopis sinised püksid.

Võta švamm, tee hästi õrnalt niiskeks ja tõmba kergelt üle roosa värvi. Kanna roosa värv kas tupsutades või õrnalt tõmbavate liigutustega näole. Alusta ettevaatlikult, et kuhugi tugevat laiku ei jääks - värvi saab alati järk-järgult juurde lisada. Vähemaks võtta on tulemust rikkumata hoopis raskem.

Nagu näha, ongi roosat natuke juurde pandud. Kasuta švammi teist külge ja lisa silmanurkadesse natuke lillat.

Võta peenike pintsel ja valge värv ning maali jooned, nagu pildil näha.

Loputa pintsel ja võta punane värv. Joonista südamed ning tee valgete joonte äärde punased triibud. Värvi punase ja roosaga huuled. Lisa valge värviga mõni täheke ning tee südametele valged triibud.

Lisa sädelust ja sõbrapäeva printsess ongi valmis!