Näomaalingute õpetused: Roheline koll

"Hea Laps", 11.2012.

Kohe-kohe on tulemas mardipäev ning tuntuim mardipäevakomme on loomulikult mardisantide ringijooksmine. Algselt käisid seda tegemas ainult noormehed, aga tänapäeval pole vahet, kas Mart on poiss või tüdruk, sest varbad külmetavad ju ühtemoodi.

Sellel iseäralikul päeval on tavaline näha lapsi tumedais rõivastes, pahupidi kasukates ja rohmakates maskides. Mõnel pisikesel sandil võib näha lausa pikka habet või loomakostüümi. Miks mitte aga kasutada värve ja muuta nende abil oma nägu tundmatuseni? Kindlasti ei pea seda maalingut kasutama ainult mardipäeval, eks kolle võib vaja minna ka teistel puhkudel.

Võta švamm, tee niiskeks ja hõõru rohelise värviga kokku. Nüüd tupsuta sellega näo keskosa, nii nagu pildil näidatud.

Kasuta švammi teist külge ja kata tumedama rohelisega näo ülejäänud osa, välja arvatud lõug.

Võta pintsel ja tee kokku valge värviga. Sellega saad maalida kihvad ja tulevaste kortsude kõrgamad osad. Kulmu juurest tupsuta maalitud joon puhta švammiga üle, et tekiks pehmem üleminek, nii tundub kulm tugevam ja kurjem.

Loputa pintsel ja tee kokku musta värviga. Sellega saad luua kortsude sügavamad kohad ning anda näole vajaliku kontrasti. Samuti värvi ära huuled ja tee näole täpid ning triibud.

Loputa taaskord pintsel, et saaksid kasutada kollast värvi ja teha täpikesi.

Kui soovid, et kollil oleks ka kinniste silmadega “silmad avatud” värvi ära ka silmalaud. Kui kollane värv on silmalaugude peal kuivanud, tee sinna keskele must triip.

`