Näomaalingute õpetused: Roheline ämblikmees

"Hea Laps", 05.2013.

Kindlasti oled tähele pannud, et nõidadeks kutsutakse ikka õrnema soo esindajaid. Tavaliselt küll halva tooniga, aga tegelikult on nõiad ju väga osavad inimesed, kellel on üleloomulikud võimed või väga tugevalt arenenud meeled. Seega võiks kõik nõiad ennast uhkelt tunda ja volbriööl seda tähistada. Volbripidu peetakse ööl vastu 1. maid, mil nõiad kohtuvad kuraditega ning lustivad luudadega tähistaeva all.

Mind huvitas, mida teevad sellel tähtsal ööl need, kes nõiad ja ole ja selleks ka ei saa. Pildil olev modell teadis rääkida, et nemad käivad Volbriööl hoopis nõiajahil. See tähendab, et nad riietavad ennast tumedatesse rõivastesse ja ajavad luudadel sõitjaid taga. Vahepeal nõuab see lausa superkangelase võimeid, et mõni kihutaja kätte saada!

Seekordne maaling on saanud inspiratsiooni ämblikmehest, kelle võimed tulevad volbriööl suureks kasuks. Maaling sobib väga hästi ka nõidade seltskonda sisse sulandumiseks.

Võta švamm, tee rohelise värviga kokku ning tupsuta otsaesine ja põsed värviseks.

Tee laiem pintsel valge värviga kokku ja värvi ära silmalaugude pealne osa. Selleks, et saada sujuvat üleminekut nahale, kasuta puhast švammi ja tupsuta valgeks värvitud osa ülemine serv üle.

Võta pintsel, mis on otsast koonuse kujuline. Sellega saab hästi teha jooni, mis on keskelt laiad (vajutad pintsli rohkem vastu nahka) ja otsast peenikesed (tõmbad pintsli nahast eemale). Sellega tee maalingule mustad jooned.

Peenikese pintsli ja musta värviga tee maalingule mõned ämblikud.

Loputa peenike pintsel, tee kokku valge värviga ning lisa seda ämblikuvõrgule ja ämblikutele.

`