Näomaalingute õpetused: Printsess

"Hea Laps", 05.2009.

Nüüd oleme jõudnud ühe kõige tähtsama elemendini – eriti laste jaoks. Nimelt näitan, kuidas muuta maaling sädelusega atraktiivsemaks.

Kui hakkad väiksemale õele või vennale maalingut tegema, siis tea, et ükskõik kui hästi või halvasti pilt ka välja tuleb, oled sädelust lisades teinud maailma parima maalingu. Tüdrukute puhul kehtib see reegel natuke rohkem kui poiste, aga mitte alati. Laulgi ütleb ju, et teemantid on tüdrukute parimad sõbrad (diamonds are the girls best friend).

Tahtsin ka meelde tuletada, et näomaalingud ei pea lõppema lõuajoonega. Kui maaling koosneb näiteks pikkadest ja looklevatest joontest, on eriti ilus neid ka kaelal jätkata. See tekitab ilusa terviku ja ei „lõhu“ pilti.

Väga palju annavad juurde erinevad aksessuaarid, mis sobivad maalingu teemaga kokku. Näiteks Batmani maalinguga võiks panna selga ka keebi, et rolli elamine oleks lihtsam. Lilleliste kaunistustega tunneb iga tüdruk ennast printsessina, nii et miks mitte kandagi printsessi krooni? Neid variante on lõputult, tuleb lihtsalt lasta fantaasial vabalt lennata!

Võta švamm ja tee see natuke märjaks (kindlasti ainult natuke, sest meil on vaja õrna toonimist!). Tupsuta nägu kergelt sinise ja roosa värviga. Lase kuivada, et saaks peale joonistada.

Võta pintsel ja must värv ning tee kaarjaid jooni ja pisikesi kriipse.

Pese pintsel puhtaks või võta uus ja lisa valge värviga sarnaseid jooni. Tee ka mõned täpikesed ja tähed.

Tee lilla ja sinise värviga mõned lillekesed. Südamikke pole vaja värvida, sest sinna lisad hiljem sädelust.

Nüüd võidki lasta fantaasial lennata ja lisada läiget ning kivikesi vastavalt oma soovile.

Pane modellile kroon pähe ja lase tal särada nagu tõeline printsess!

`