Näomaalingute õpetused: Miim

"Hea Laps", 12.2011.

Jõulud on tulekul ja varsti peab hakkama salme pähe tuupima – ikka selleks, et oma kingikott välja teenida. Kui juhtub aga nii, et salmid ununevad õpikusse ja õpik kooli, siis peab midagi muud välja mõtlema.

Mis võiks olla vahvam kui kingikoti kättesaamine luuletust lugemata? Veelgi toredam võiks olla vaid see, kui ei peaks üldse rääkima. Nagu öeldakse, et pilt on, aga heli pole. Peale katkiste televiisorite käituvad nii ka miimid. Nende esitatud pantomiim avab nii kingikoti kui ka vaatajate suud.

Võta švamm, tee niiskeks ja hõõru valge värviga kokku. Kata nägu õrnalt vajutades (tupsutades). Seda peab hoolikalt tegema, et nägu väga laiguline ei jääks.

Selleks, et must värv hall ei paistaks, on hea vajalik ala eelnevalt valgest puhtaks teha. Võta vatitikk, niisuta veega ja tõmba puhtaks need piirkonnad, kuhu tahad musta värvi panna.

Kasutades pintslit ja musta värvi, maali põskedele jooned ning kulmud. Pane tähele, et tegin joone ka silmalaugude peale.

Värvi ära ka huuled.

Pane kindad kätte ja mõtle välja, kuidas esineda.

Pilt on, aga heli pole.