Näomaalingute õpetused: Kabuki teatri mask

"Hea Laps", 03.2014.

Teadaolevalt on märts teatrikuu ning ma usun, et nii teater kui ka film käivad kindlalt käsikäes. Teatris on elamus vahetum ja näitlejatega kergem kontakti saada, ent film suudab meile pakkuda justkui teist reaalsust ning viia meid kohtadesse, mida pole kunagi näinud. Kuna uusi etendusi ja filme tuleb pidevalt juurde, tekib vahepeal küsimus, kust pidevalt seda inspiratiooni saadakse. Tegelikult usun, et keegi ei mõtle tühjast kohast välja midagi täiesti uut, vaid seniolematud asjad luuakse varem nähtu ja kuuldu kokkusobitamisel.

Paljud teatri-ja filmisõbrad pole midagi kuulnud Kabuki teatrist. See on Jaapani traditsioonilise teatri vorm, mille ajalugu ulatub 17. sajandisse. Esialgu mängisid seal ainult naised, kuid tänapäeval on kujunenud nii, et Kabuki teatri lavalaudadel võib kohata ainult mehi. Selle teatri vormi teevad eriliseks maalingud, mida näitlejad kannavad. Need on erinevate värvikombinatsioonidega maskid, mis kujutavad kindlat rolli või karakterit.

Huvitav, kas Darth Mauli maaling ei võinud koguda inspiratsiooni Kabuki teatri maskidest?

Võta peenike pintsel ja valge värv ning märgi ära piirjooned, et saaks puhtama tulemuse.

See on kõige keerulisem osa, sest valget värvi on raske ühtlaselt nahale kanda. Tavaliselt kipub see siit-sealt läbi paistma ja laiguline jääma. Üks nipp parema tulemuse saamiseks on see, kui peenemad kohad (või ka laiemad) teha esialgu pintsliga ning enne värvi lõplikku kuivamist tupsutada kas puhta või värvise švammiga üle. Siis kaovad pintslitriibud ning värv jääb ühtlane.

Võta keskmise laiusega pintsel, millega saaks värvida valge kõrvalt. Kitsamate joonte tegemiseks peaks vahepeal kasutama peenemat pintslit.

Kasuta peenikest pintslit ja musta värvi ning lisa viimased detailid

Hea tulemuse juures mängib alati rolli kostüüm ning soeng. Need ei pea olema midagi erilist, aga juba natuke sätitud juuksed või üle õla visatud sall muudavad tegelase usutavaks.

`