Näomaalingute õpetused: Jack Sparrow

"Hea Laps", 07.-08.2014.

Suvi on täies hoos – päike paistab, tuul paitab pead ning vahest langeb ninale jahutav piisake. See kõik kõlab nagu ideaalse seikluse algus.

Kui suvi on aga läinud igavuse kärbseid peletades ja tundub, et põnevad juhtumised on sind kahe silma vahele jätnud, otsi endas üles Jack Sparrow. Temast ei möödu ükski põnev lugu, ilma, et ta selles osa saaks. Siiski pead arvestama, et mõni seiklus võib osutuda päris ohtlikuks!

Võta švamm ja helepruun värv ning kata terve nägu ja kael. Juhul, kui tegu on juba niigi tõmmu kutiga, pole see vajalik.

Võta švammiga valget värvi ja lisa seda silmade alla ning ninaseljale. Seejärel tupsuta eelnevalt kasutatud pruuniga lisatud valge üle. Sellist värvidega mängimist nimetatakse modelleerimiseks ja selle mõte on näokuju visuaalne muutmine.

Nüüd kasuta tumepruuni ja sarnaselt eelmisele õpetusele lisa seda põsele, sarnaluu alla ja silmade sisenurka.

Võta pintsel ja must värv ning kata silmade ümbrus musta värviga. Mina lisasin ka natuke musta lauvärvi, et saada hajutatum tulemus.

Vuntside ja habeme tegemiseks kasuta peenikest pintslit ja vähemalt kolme värvi. Mina kasutasin musta, pruuni ja valget, aga võid kasutada ka ainult heledamaid-tumedamaid pruune. Selleks, et luua karvane mulje, peab pintsli otsaga tegema üksteise peale ja kõrvale erinevate värvidega peenikesi tõmbeid. Mida kauem sellist triibutamist teha, seda loomulikum tulemus jääb. Habeme patsid joonista kaelale.

Pane parukas ja punane sall pähe ning Jack Sparrow võib minna meresid vallutama!

`