Näomaalingute õpetused: Catwoman

"Hea Laps", 11.2011.

Ma juhtusin nägema Lembitu mõistatust – sedasama, mis ilmub siin ajakirjas mõned leheküljed eespool. Mul õnnestus näha ka küsimuse vastust, mis on humoorikas nagu alati. Kiusatus vastus ette öelda on suur, et saaksid auhinna loosimises osaleda. See oleks aga nii sulle kui ka mulle liiga lihtne ja lihtne võib muutuda igavaks. Igavust aga ei soovi endale keegi. Seepärast õpetan sind hoopis rolli vahetama, et saaksid mõelda teisiti, kui oled harjunud. Tihti on nii, et lahendus jõuab sinuni, kui lähened küsimusele teise nurga alt. Usun, et kassnaisena mõtled rohkem nagu kass, kui inimene.

Selle ja palju teisi õpetusi võid leida ka raamatust „Nutikad näomaalingud“ (Koolibri 2012).

Fotod: Martin Hallik

Võta švamm, tee märjaks ja kata vajutavate liigutustega pildil näidatud osa musta värviga. Ära pelga ka juuste peale minna. Juukseid kattes saad terviklikuma tulemuse ning pärast saab värvi juustest sama lihtsalt nagu näoltki välja pesta.

Pintsli ja musta värviga tee kassnaise maskile konkreetsed piirjooned.

Võta peenema otsaga pintsel ja valge värv ning tee maskile õmbluskohad. Kui pintsel on värvist peaaegu puhas, tõmba kulmu kohale ja ninale mõned õrnad läikekohad. Kui värvi saab liiga palju, pühi seda kuiva näpu, pintsli või švammiga vähemaks.

Hajuta kuiva pintsliga maski piirjooned natuke pehmemeks. Parem tulemus jääb, kui tõmbad pintslit maski servaga risti. Lõpuks joonista tugevamad kulmud ja värvi huuled. Ongi valmis!

`