Näomaalingute õpetused: Roosid

"Hea Laps", 07.-08.2015.

Kui siiani olen õpetanud näomaalinguid švammi ja väiksemate pintslitega, siis seekordses topeltnumbris tutvustan veel üht võtet, mis võib nii mõnelegi huvilisele päris käepäraseks osutuda.

Nimelt on olemas ka värvikomplekte, kus üksteise kõrval on esindatud mitu erinevat värvi. Sellised komplektid võimaldavad teha ruumilisi ja ilusaid maalinguid vaid mõne pintslitõmbega. Youtube’ist leiab videosid, kuidas selliseid komplekte ka ise teha.

Tähelepanelik lugeja saab aru, et see maaling on ka teisel põhjusel natuke teistmoodi kui varasemad. Siiani olen põhiliselt õpetanud näomaalinguid ja vahel ka käte- ning jalamaalinguid. Praegu on aga maalitud õied ja lehed roninud põselt õlale. Sellisel juhul võib seda nimetada juba kehamaalinguks.

Suvi ongi üks kõige paremaid aastaaegu kehamaalingu tegemiseks. Seda ikka sellepärast, et päike soojendab maalinguid ning naeratust nende kandja näol.

Mitmevärvilised komplektid. Inglise keeles split cakes. Neid saab kõige paremini kasutada kandilise sünteetilise pintsliga. Märga pintslit tuleb värvikarbis korduvalt edasi-tagasi tõmmata, nii et pintslil oleks korralikult kõiki vajalikke värve.

Selleks, et saaksid lilleõisi, liiguta pintslit kaarjate liigutustega.

Erinevate suurustega lillede jaoks on vaja erineva suurusega pintsleid.

Joonista lilledele ka südamikud. Selleks tee esmalt tagumine ja seejärel esimene kaar.

Lehtede tegemisel kasutasin rohelist ja kollast värvi ning täpselt sama meetodit, mis õite tegemise puhul.

Et maaling veel ruumilisemaks muutuks, võta peenike pintsel ja valget värvi ning rõhuta siit-sealt õite ja lehtede servi.

Loputa pintsel ja võta musta värvi ning lisa lillede ümber erinevaid joonekesi, täpikesi.

Alati võib lisada ka sädelust – see paneb maalingu veel rohkem särama!

`