Näomaalingute õpetused: Eesti jalgpall

"Hea Laps", 07.-08.2012.

Hiljuti jõudis lõpule üks selle suve tähtsamaid sündmusi. Iga vutifänn teab kindlasti, mida ma silmas pean, aga kuna nende võistlustega kaasneb alati meeletult palju kära, on isegi kaugemad pallisõbrad jalgpalli Euroopa Meistrivõistlustest midagi kuulnud.

See aasta oli ka Eesti jaoks niivõrd eriline ja haruldane, et vajab meeldejätmist. Ja mis veelgi olulisem, annab lootust, et meie sinisärke võib üsna pea EM-il palli taga ajamas näha.

Küll iga lapski teab, et Eesti lõpetas oma alagrupis Itaalia järel teisena ja jäi õige napilt finaalturniiri ukse taha. See paistab kui ilmselge vihje, et suuremate fännide olemasolul võib järgmine kord juba jala ukse vahele (või õigemini, palli väravasse) saada. Ehk isegi juba kahe aasta pärast, jalgpalli maailmameistrivõistlustel?

Esimese 2014. aasta MM’i alagrupimängu peab Eesti 7. septembril Rumeeniaga. Selleks, et omasid toetada, võid aga juba praegu hakata ettevalmistusi tegema – ja mis oleks meeskonnale veel innustavam, kui tribüünitäis suuri ja väikseid fänne.

Tee pintsel niiskeks ning hõõru kokku valge värviga. Joonista näole ümmargune pall.

Enne, kui mustaga peale lähed, oota, et valge värv korralikult ära kuivaks. Vastasel juhul saad halli värvi. Pisema pintsli ja musta värviga tee esmalt palli keskele viisnurkne must kujund.

Järgmisena tõmba igast viisnurga tipust must joon ja joonista joone otsa mustad kolmnurgad, mis ulatuvad kuni palli servani. Viimasena tõmba pallile must piirjoon.

Võta sinine värv ja tee laineline joon, mis jookseb palli tagant.

Nüüd tee sinise kõrvale must joon.

Viimasena tee valge värviga triip, nii et palli taha tekib eesti lipu värvidega lint.

`