Näomaalingute õpetused: Tiiger

"Hea Laps", 10.2012.

Koolil on juba täiskäik sees ning näiteringid valmistuvad hoogsalt tulevasteks etendusteks. Usutavasti on paljudes näidendites esindatud ka loomariigi tegelasi, mistõttu püüangi trupi loomeprotsessi natuke kergendada.

Seekord olen maalingu juures kasutanud natuke teistsuguseid värve. Ka piltidelt on näha, et tegu on eriti kireva oranži ja kollasega. See on tingitud sellest, et need värvid reageerivad UV valguse käes, mistõttu kumavad nad väga erksalt ka tavalises päevavalguses. Eriti kihvtiks muutub maaling aga pimedates, UV-valgusega valgustatud ruumides.

Võta švamm, tee niiskeks ja hõõru valge värviga kokku. Nüüd kanna värv tupsutavate liigutustega pildil näidatud kohtadele.

Võta švammile oranži värvi ja kata kogu ülejäänud nägu.

Tee švamm kollase värviga kokku ja toonita natuke otsaesist ning lõuaotsa. Selline väike värvivarjundi lisamine muudab maalingu kirevamaks ja ruumilisemaks.

Võta peenike pintsel ja tee musta värviga kokku. Joonista tiigrile mokk, ninaots ja kihvad.

Jätka musta värviga tiigri triibutamist.

Loputa pintsel ja võta lillat värvi, mida kanna huultele. Loputa pintsel uuesti ning tee kokku valge värviga. Sellega värvi ära kihvad ning lisa mustadele joontele natuke täpikesi. Valmis!

`