Näomaalingute õpetused: Sinine draakon

"Hea Laps", 01.2012.

Uus aasta on käes ning Hiina kalendri järgi asub aastat juhtima taaskord loom, kes pole 11 aastat valitsenud. Kindlasti oled kuulnud 12-aastasest looma-aastate tsükklist. Selle järgi vastab iga aasta erinevale loomale, kes „valitseb“ antud aastal. Tsükkel algab alati roti- ja lõppeb sea-aastaga.

Legende on erinevaid, neist ühe järgi kutsus Buddha enne Maalt lahkumist kõik loomad enda juurde. Kohale jõudsid 12 ustavat: rott, pühvel, tiiger, kass, draakon, madu, hobune, lammas, ahv, kukk, koer ja siga. Nende järgi nimetaski Buddha aastad ning pani loomad kordamööda valitsema ja Maa eest hoolitsema. Nii nad seda vastavalt oma võimetele ja iseloomule teevadki.

Arvatakse, et mõne looma aastal sündinud inimesed omavad valitseva loomaga sarnast iseloomu, nii et väiksed draakoni poisid ja tüdrukud – võtke pintslid kätte, õppige maalima ja tuld purskama. Seda viimast siiski ainult õues olles.

Võta peenike pintsel, tee niiskeks ja joonista musta värviga piirjooned.

Võta sinine (või mõni muu, sulle meeldiv värv) ning värvi pintsliga draakoni tiivad, keha ja pea.

Võta rohekas värv või sega selle sama sinise sisse natuke kollast. Selle värviga toonita tiibade kõrgemaid kohti ja värvi ära draakoni lakk. Võid lisada laike ka draakoni keha kõrgematele kohtadele.

Võta valge värv ja kata peenikese pintsli abil sarved, triibuta tiibade kõrgemaid kohti ja toonita natuke juukselakka. Lisa täpikesi ka jalgadele.

Loputa pintsel ja tooni musta värviga sügavamaid kohti. Näiteks tiibadel lisa musta valge kõrvale. Et pea kehast eristuks, joonista piirjooned. Tee draakonile ka silmad ja ninatäpid.

Viimane lihv on taaskord sädelus. Tee väiksed sädelevad täpid draakoni kehale, natuke jalgadele ja mõni tiivale. Valmis! Nüüd õpi teda taltsutama, et vastvalminud draakon kohe tuld purskama ei hakkaks.

`