Näomaalingute õpetused: Rebane

"Hea Laps", 06.2014.

Tihti kasutatakse väljendit, et kaval kui rebane. Olen kuulnud ka kavalast kapsaussist, aga sellest on küll keeruline aru saada, milles väikese ussi kavalus seisneb.

Üldiselt peetakse kavaluseks sellist käitumist, kus oma varjatud tarkusi kasutades eksitatakse teisi oma tegelike teadmiste, võimete, olukorra või kavatsuste suhtes. Kujutan ette, kuidas rebased käivad kanadele silmi pilgutamas ja saba keerutamas, kuni viimased on kogu ilust pehmed ja valmis rõõmsalt reinuvaderiga kaasa tatsama.

Ka kevadet kutsutakse kavalaks oma petliku ilma pärast. Nii mõnigi teist on saanud tunda lõõmavat päikest, mis ajab kampsunid seljast, kuniks tuleb külm tuul, mis puhub mitmeks päevaks tati ninna.

Kuna kevade ja rebase kavalus on mulle vesiselge, siis seekordses numbris näete ühte kevadiselt kavalat rebast. Kapsaussist räägime millalgi hiljem.

Esmalt tuleb teha piirjooned. Selleks on hea kasutada põhjatooniga sarnast värvi ning peenikest pintslit.

Nüüd võta švamm või laiem pintsel ja värvi oranži tooniga piirjoonte seest ülemine osa.

Kasuta heledamat tooni, et katta alumine osa. Värvide sujuv üleminek tee švammiga, kahte värvi korda mööda üksteise peale tupsutades.

Võta pintsel ja valge värv ning maali mõned karvatutid. Samuti kata valge värviga koonu osa.

Loputa pintsel ja võta must värv ning tee rebase näole piirjooned. Lisa nina, suu, vurrude täpid ja mõned karvad.

Kasutades sama pintslit, tõmba joon ka silmalaule ning liigu silma välisnurgast joonega kulmu suunas. Selliselt saad kavalad silmad. Loputa pintsel ja võta pruuni värvi ning tee rebasele natuke kaarjamad kulmud. Ongi valmis!

`