Näomaalingute õpetused: Põhjapõder

"Hea Laps", 12.2013.

Jõulud on kohe-kohe uksest-aknast-korstnast sisse tungimas ning kõik ootavad jõuluvana, kes aastapikkuse tubliduse eest preemiat tooks.

Paljud targad inimesed mõtisklevad aga selle üle, kuidas jõulutaat jõuab kõik kingid maailma eri otstesse laiali vedada. Selle jaoks on vanakesel palju abilisi – alustades päkapikkudest ja maailma ajavöönditest, mis annavad taadile töö tegemiseks vähemalt 23 lisatundi, ning lõpetades põhjapõtradega.

Need sarvilised saanijuhid on väga tähtsad ninamehed, sest tänu nende kiirusele saabki jõuluõhtu keerulisim töö tehtud. Iga poro sellele ametile ei kõlba. Selleks, et üks põhjapõder saani juhtima saaks, peab ta ette näitama oma punase nina, mis kinnitab kui tempel passis lennuvõime olemasolu!

Võta švamm ja helepruun värv ning tupsuta peaaegu terve nägu pruuniks, jättes ainult silmade pealse ja nina aluse värvimata.

Kasuta uut švammi (või proovi värvisel leida puhtam koht) ja tee see valge värviga kokku. Värvi ära nina alune ja ülemine huul. Selleks, et üleminek tuleks sujuv, tupsuta valget ja pruuni kordamööda üksteise peale. Tee seda nii kaua, kui üleminek muutub ilusaks.

Võta švammile hästi natuke punast värvi ja tupsuta seda väga õrnalt põskedele, et põdrapoiss saaks mõnusa õhetuse. Järgmisena võta peenema otsaga pintsel ja joonista musta värviga pildil näidatud moel suu ja silmade ümbrus.

Loputa pintsel ning tee huuled ja ninaots punaseks.

Tee pintsel korralikult puhtaks ja võta valge värv, et saaksid teha vajalikud tähnid ja kriipsud.

Kasutades tumepruuni tee otsa ette väiksed sarved. Ja ongi kõik saani etteotsa astumiseks valmis – lendame!

`