Näomaalingute õpetused: Madu-uss

"Hea Laps", 05.2011.

Kevad on täies hoos: lilled õitsevad, linnud laulavad ja loomad on oma urgudest välja roninud. Ka ussid on teinud pika ja mõnusa talveuinaku ning sirutavad oma pikka keha samblike vahel.

Sellepärast peabki nüüd metsas ja soos ringi liikudes tähelepanelik olema, et ei istuks kogemata ussi peale, kes on ennast päikesepaistelisel mättal mõnusasti kerra tõmmanud.

Vahvat ussi maalimist!

Kõigepealt märgi ära piirjooned, et teaksid, kuhu tulevad silmad ja teist värvi näo osa. Soovitan seda teha rohelise värviga, sest must ja valge värv jäävad rohelise näo alt välja kumama.

Võta niiske švamm ja roheline värv. Võid kasutada ka erineviad rohelisi, nii jääb tulemus ruumilisem. Kanna värv švammiga õrnalt vajutades näole. Selleks, et värve segada, tupsuta neid kordamööda üksteise peale.

Et uss saaks näo keskmise osa, kanna samal meetodil prale oranž värv.

Võta heledam roheline või mõni kollakas värv ja pinsel ning värvi ära silmad. Musta värvi ja pintsli tee piirjooned ning soomused.

Anna valge värviga silmale säratäpp ja toonita soomuste mustade joonte kõrvalt. Värvi ära ka hambad. Ussi keeleots tee punaseks.

Ongi valmis!

`