Näomaalingute õpetused: Koer

"Hea Laps", 04.2013.

Pikk, isegi liiga pikk talv hakkab nüüd selga näitama ja iga natukenegi soojem ilm tundub täitsa palavana. Neljajalgsed koduloomad pole ilmataadi tembutamise pärast julgenud talvekasukat varna riputada ning nüüd ajab vähimgi pingutus keele vestile.

Miks koerad lõõtsutavad, kui neil palav on? Kuigi neid peetakse inimeste parimateks sõpradeks, on koerad ja inimesed vaatamata heale läbisaamisele füsioloogiliselt väga erinevad. Palavusele ja füüsilisele pingutusele reageerib inimene higistamisega ja väga tore, et koerad nii ei käitu. Päris ebameeldiv oleks oma lemmikut paitada ja kallistada, kui ta karv pidevalt märg oleks. Selleks, et ennast jahutada, on koertel pikk ja niiske keel, mille nad suust välja ajavad. Sellel olev sülg aurustub ning jahutab keelt, mis omakorda jahutab tervet keha, kuna keeles oleva vere temperatuur alaneb ja liigub edasi teistesse keha piirkondadesse.

Ja kui nüüd päris aus olla, siis ka koerad higistavad veidike – nimelt oma käpapaljanditega.

Võta švamm, tee niiskeks ning hõõru kokku valge värviga. Tupsutavate liigutustega kata pildil näidatud ala.

Kasuta teist švammi või esimese švammi teist külge ning tee see kokku pruuni värviga. Sellega tupsuta kokku ülejäänud ala näost.

Võta peenikese otsaga pintsel ja pruun värv ning triibuta üle kahe värvi kokkusaamisala. Triipe tõmba, liikudes pintsliga pruunilt alalt valgele.

Loputa pintsel ja tee kokku musta värviga. Tõmba mõned pisikesed mustad triibud pruunide vahele. Nüüd tee kutsule nina ning koonule täpikesed. Värvi ära ka suu.

Võta pintslile punast värvi ning joonista koerale keel, et ta ennast jahutada saaks. Punasele keelele võid äärtesse valget panna, et keel ruumilisemaks muutuks. Nüüd tuleb neljajalgne rihma otsa panna ja jalutama viia.

`