Näomaalingute õpetused: Husky

"Hea Laps", 04.2011.

23. aprillil on Jüripäev, mille mitmed toredad kombed on kahjuks unustuste hõlma vajunud. Ent ilusaid traditsioone võiks ju au sees hoida. Nimelt on see muuhulgas ka kingitegemise päev – aga mitte niisama suvalise kingi, vaid poisid peavad tüdrukutele kinkima roosi ja tüdrukud poistele raamatu.

Ka kelgukoerad huskid teevad aprillikuus meile kena kingituse ja veavad oma kelkudega viimasedki lumepiisad külmale maale ära.

Seekordses numbris õpetangi, kuidas teha endast või sõbrast huski koera, et vedada kelgud rõõmsalt keldrisse uut talve ootama.

Võta peenike pintsel ja must värv. Tee pintsel niiskeks ja märgi näole musta värviga piirjooned, nii nagu pildil näha.

Võta švamm ja tee niiskeks. Nüüd tee see valge värviga kokku ja tupsuta värv vajutavate liigutustega näole. Nii jääb värv ilusasti ühtlane ja kattev.

Nüüd võta puhas niiske švamm ja tee see musta värviga kokku. Jällegi kata nägu tupsutavate liigutustega. Selleks, et must ja valge värv omavahel ilusti hajuma saada, tuleb neid kordamööda üksteise peale panna. Ninaots värvi pintsliga.

Edasi võid jätkata selle sama musta pintsliga ja teha kutsule silmaümbrused ning kulmujooned. Pese pintsel puhtaks ja võta roosa värv, millega teha koera suu.

Kasuta jällegi peenikest pintslit, et maalida valge värviga koerale kihvad ja mustaga teha koonule täpid ja joonistada välja keeleots. Ongi valmis!

`