Näomaalingute õpetused: Öökull

"Hea Laps", 12.2010.

Nagu ajaloost teada, andsid vanad Kreeklased oma jumalatele kaasa neid saatva linnu või looma. Tarkusejumalanna Athena sai seltsiliseks öökulli. Inimesed uskusid, et kuna öökull saatis kõiketeadvat Athenat igal pool, hakkasid ka linnule tarkused külge.

Tõenäoliselt nii ongi – päeval meeldib öökullile puuõõnes uute teadmiste üle pead murda ja öösel neid vaikselt lennates üle kontrollida. Ajapikku ongi öökull muutunud tarkuse sümboliks.

Mulle tundus, et kuna vaatamata lähenevatele jõuludele antakse koolis endiselt (nagu vist alati) väga palju õppida, võiks see aasta kingituse kuidagi teisiti kätte saada kui veel ühe luuletuse pähe õppimisega. Kindlasti on Jõuluvana lindude tadmistega kursis ja usun, et kui kinki tuleb vastu võtma üks väike öökull, ei hakka jõulutaat enam salmi küsima.

Rahulikke ja lusti täis jõule!

Võta niiske švamm ja oranž värv ning tupsuta värv rõngakujuliselt silmade ümber

Võta švammi serv ja valge värv ning tupsuta värv ninale ja kulmude kohale. Švammiga võib värvi ka peale „tõmmata“, ent vajutavate liigutustega peale kandes jääb see intentsiivsemalt.

Võta švamm ja pruun värv ning värvi ära näo ülejäänud osa.

Võta pintsel ja kollane värv ning värvi ära silma iiris. Nüüd loputa pintsel puhtaks ja tee kokku musta värviga. Sellega tee iirisele piirjooned ja silma must täpp.

Alusvärvidele tiheda sulestiku mulje andmiseks võta erinevaid värve ja tee nii, nagu pildil näed. Mina kasutasin valgel halli, pruunil musta ja oranžil kollast.

Viimaks tuleb lisada näomaalingu kõige olulisem komponent – sädelus! Seda võid panna nii palju kui süda lustib ja sädelust jagub. Valmis ta ongi!

`