Näomaalingute õpetused: Suvefantaasia

"Hea Laps", 07.-08.2013.

Paljudel on tekkinud mulje, et suvi on loominguline aeg. Tihti öeldakse, et suvel plaanin teha seda, teist või kolmandat, sest siis on aega ning väljas on soe ja valgusküllane. Kõik need tegurid peaks loomingulist protsessi soodustama.

Tegelikult olen ma aru saanud, et kõik justkui soodustavad asjaolud ei pruugigi soovitud eesmärgini viia. Inspiratsioon tabab siis, kui seda kõige vähem oodata oskad.

Siiski on loomingulisust võimalik harjutada ja seekord ma soovitangi just seda proovida. Annan ette värvid ja kujundid, mis mind maalingu tegemise hetkel tabasid. Sina võid kasutada neid kui šabloone. Esialgu muuda ära värvid, siis katseta erinevate kujunditega – ning õige pea leiadki end loominguliselt improviseerimas. Mõnusat mõttelendu ja vaba kätt!

Võta švamm, tee niiskeks ja hõõru kokku endale meeldiva värviga. Mulle meeldis sinine. Tupsuta seda silmade ümbrusesse, nii, et švammi äär moodustaks konkreetse joone ja ülejäänud švammi osaga saaksid nahale hajusa ülemineku teha.

Uut švammi pole vaja võtta. Tee juba kasutuses olev švamm kokku tumedama värviga, et maalingule sügavust anda.

Võta pintsel, tee märjaks ja hõõru näiteks kuldse värviga kokku. Sellega võid maalida erinevaid lilli ja joonekesi.

Selleks, et kuldsed jooned hästi esile tuleks, võta must värv ja peenike pintsel. Lisa musta kuldse maalingu kõrvale, aga mitte täies ulatuses.

Musta paneb omakorda särama valge, nii et loputa pintsel ja lisa valgeid jooni, täppe.

Viimane lihv, nagu ikka, on sädelus. Seda pane täpselt nii palju, kui maitsemeel lubab.

`