Näomaalingute õpetused: Liblikas

"Hea Laps", 06.2009.

Vanarahva tarkus räägib, et kevadel esimesena nähtud liblikas annab aimu tulevast aastast või vähemalt eesootavast suvest. Kindlasti oled ka sina oma liblika juba ära näinud ning võid nüüd mõistatada, milline suvi sind ootab.

Kirju liblikas toovat palju seiklusi ja põnevaid elamusi. Vanemad inimesed, kes ei jõua enam nii palju joosta ja hullata, arvavad, et kõige parem tiivuline on kollane – toob kaunist, rahulikku ja kuldset suve. Valgesse ja musta liblikasse suhtutakse kõige umbusklikumalt, kuna nemad pidavat tulema vaenuliku ja mureliku eluga.

Minu arvates on kõik liblikad ilusad ja toredad ning tiivatolmu värv ei tohiks eelarvamusi tekitada. Saagem kõigepealt liblikaga tuttavaks ning mõistatagem siis, millist suve on oodata.

Kuna minu rõõmus modell ei olnud veel oma suvekuulutajaga tutvuda jõudnud, tegin talle kirju liblika. Proovi nüüd ka ise, kuidas suvekuulutaja näole meelitada!

Võta svamm, tee natuke märjaks ja tupsuta kollase värviga silmade sisenurga juurest.

Tee samal svammil teine serv oranži värviga kokku või võta uus ning hajuta kordamööda tupsutades kollane ja oranž värv kokku.

Võta punane värv ja hajuta kordamööda tupsutades oranž ning punane värv kokku, nii, et üleminek oleks sujuv.

Võta pintsliga musta värvi või silmalainer (sellega jääb tumedam, aga kindlasti ei tohi kasutada veekindlat lainerit) ning tee tiibadele kontuurjooned. Joonista ka liblika keha ja pea.

Valge pintsli ja värviga tee mõned vallatud täpid ja triibud, et liblikal oleks millegagi uhkustada.

Viimase lihvina lisa sädelus, et suvekuulutaja võiks päikese käes särada!

`