Näomaalingute õpetused: Tuukan

"Hea Laps", 01.2013.

See omapärane linnuke on tuukan, kellel on nii pikk nokk, et paneb lausa imestama, kuidas nad nokali ei kuku. Nende eredavärviline uhkus on peaaegu sama pikk kui keha. Siiski, vaatamata noka pikkusele on see päris kerge ja tasakaaluprobleeme ei tekita. Selle pind on kaetud tugeva keratiiniga – ainega, millest koosnevad ks meie küüned ja juuksed.

Tuukanid oskavad olla päris lärmakad sulelised, istudes troopikametsas puu otsas ning kisades: “tukaano, tukaano!”. Ilmselt selle pärast kutsutigi neid varem tukaanlasteks.

Selleks, et maalingut oleks lihtsam teha, võid ette joonistada mõned piirjooned. Selleks on hea kasutada peenikest pintslit ja musta värvi.

Võta švamm, pintsel ja must värv. Suurem ala kata švammiga tupsutades ning peenemad kohad tee pintsliga.

Loputa pintsel ja tee kokku oranži värviga. Sellega kata linnu nokk.

Selleks, et linnuke näeks elavam välja, tee švamm kokku kollase värviga ja tupsuta hästi õrnalt noka ülemiset osa. Kui oled eriti osav, lisa natuke värvi ka silma juurde. Švammi teine külg tee kokku punase värviga ja lisa seda õrnalt noka alumisele osale.

Kasutades peenikest pintslit, musta ja sinist värvi, joonista linnule silm.

Võta valge värv ja laiem pintsel. Sellega on hea katta linnu kurgualune. Peenema pintsliga lisa silmale mõned täpid, et see särama lööks. Üks peenike triip lisa ka noka alumisele poolele. Hästi natuke valget võid lisada noka otsa, musta laigu kõrvale. Ongi üks lärmakas tuukan valmis!

`