Näomaalingute õpetused: Panter

"Hea Laps", 03.2012.

Seekord õpetan taas, kuidas teha käemaalingut. Loomakeseks valisin erilise kaslase, kellest kui eraldi liigist ei saagi rääkida. Nimelt maalin musta värvi leopardi või jaaguari ehk teisisõnu pantri.

Pantrid sünnivad süsimustana ja jäävad selliseks elu lõpuni. Vahel võivad nende karvkatet kaunistada ka tumedad, kergelt aimatavad leopardilaigud. Päeval võib pantreid kohata puudel puhkamas, aga öösel, kui panter sulab pimedusega ühte, algab jaht.

Võta niiske švamm ja hõõru sellga must värv lahti, nii et see hakkaks švammi külge. Tupsuta värviga üle terve käsi, püüdes ainult silma koha välja jätta. Kui see ei õnnestu, saad peale värvimist silmaagu lihtsalt ära puhastada. Selleks kasuta niisket vatitikku või lappi.

Pese švamm vee ja seebiga puhtaks või võta uus ja tee see valge värviga kokku. Sellega toonita õrnalt pildil näidatud kohti. Silma juurest aita pintsliga kaasa, sest švammiga ei mahu sealt hästi tegema.

Võta peenikese otsaga pintsel ja tee see musta värviga kokku. Sellega saad ääristada silma piirjooned, ninaotsa, kõrvalesta ja maalida koonutäpikesed. Loputa pintsel puhtaks ja võta kollane värv, millega täida silmaiiris. Puhasta jälle pintsel lisa valge värviga silmale läiketäpike.

Nüüd läheb maalimiseks! Kasuta peene otsaga pintslit ja hakka pantrile karvast kasukat looma. Selleks triibuta läbisegi valgeid ja musti jooni, mis kohati segunedes tekitavad ka halle triipe. Võid vabalt lisada ka sinakaid või pruunikaid triipe – mida rohkem värve, seda elavam loomake tuleb.

`