Näomaalingute õpetused: Mängukaart

"Hea Laps", 03.2010.

Nagu piltidelt näha, puhuvad maalingutes uued tuuled. Sellest numbrist leiadki esimese näomaalingu, mis on rännanud käe peale ja saanud nimeks käemaaling.

Kuigi käe pindala on natuke väiksem kui näo oma, saab sinna veelgi huvitavamaid pilte luua. Eriti tore on see, et kui sõpra pole käepärast, saab kasutada ka enda kätt.

Alustame algusest ehk lihtsamatest maalingutest ja kui pintslikeerutamine käpas, liigume edasi keerulisemate piltide juurde. Sellekuise maalinguga saad mängida mängu kaeva-käsi-välja-ilma-et-selle-vastu-läheksid.

Võta valge värv ja peenike märg pintsel. Aseta kaart käele ning märgista kaardi piirjooned, et maaling tuleks õige suurusega.

Sama pintsliga joonista ka välja valitud kaardi pildipoole piirjooned. Pea meeles, et numbrikaarti on palju kergem joonistada kui pildikaarti.

Võta punane (või must, olenevalt millise kaardi valisid) värv ja märg pintsel ning värvi ära kaardimastide sisu. Joonista servale ka kaardi numbrid.

Võta valge värv ja suurem pintsel, millega on mugav kaardi tausta värvida. See on kõige rohkem kannatust nõudvam osa. Pead värvima kaardi tausta valgeks, aga nii, et punasega värvitud kohtadest üle ei värvi. Muidu juhtub, et valge ja punane segunevad ning saad endale roosa kaardi.

Võta kaardipaki teised kaardid ning hakka neid käe peale asetama, nii et sinu maalitud kaart paistaks välja, aga värvimata käsi oleks teiste kaartide all peidus.

Nüüd võid sõbra kaevama kutsuda ja vaadata, kas ta läheb sinu joonistatud kaardi peale õnge.

`