Grimmikoolist

Grimmikool asub Tallinnas, Tartu mnt 63 (ValgeMaja) ruumides. Grimmikoolis õpetatakse jumestaja – grimeerija eriala alates 2009 aastast.

2014. a. algatati jumestaja grimeerija kutsestandardi koostamist, kool osales standardi väljatöötamisel ning pärast selle valmimist 2015. aastal on jumestaja-grimeerija õppekava viidud kutsestandardiga kooskõlla.

Grimeerija kursuse lõpueksamitega koos on võimalik teha ka kutseeksamit.

Grimeerija kursuse õppemaht on 800 akadeemilist tundi ning see jaguneb alates 2015. aastast kahte ossa:

• I osa on jumestaja kutsestandardile vastav „Jumestaja baasõpe“ (300 akt), mis lõpeb tasemeeksamiga.
  • II osa on jumestaja-grimeerija jätkuõpe (500 akt; edasijõudnutele 300 akt), mis lõpeb kooli lõputööga, viie praktilse eksamitööga (päevajumestus, glamuurne fotojumestus, TV vananemine 10a, vahtlateks töö, teatri vananemine 30a vanemaks), kaks teooriaeksamit.
  • Õpilane peab õppeaasta jooksul läbima kooliväliselt 100 tundi praktilist tööd (teater, film, muusikal, tele, foto jne.).

Alates 2016 alustas Grimmikool paralleelselt kahe grimmikursusega, mis toimetavad üle nädala E-R 9:00-15:15.

Lisaks korraldame erinevaid kursusi ja täiendkoolitusi.

Grimmikooli ja meie õpilaste tegemistega saad end kõige paremini kursis hoida Facebookis